Ero sivun ”Poistetaan” versioiden välillä
ChiliWikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 11: | Rivi 11: | ||
| [[Chupetinho]] || [[Capsicum chinense]] || paljon || ***** Hyvän makuinen, todella helppo ja satoisa | | [[Chupetinho]] || [[Capsicum chinense]] || paljon || ***** Hyvän makuinen, todella helppo ja satoisa | ||
|- | |- | ||
| [[Orange Bell Pepper]] || [[Capsicum annuum]] || paljon || *** Ei välttämättä ehdi kypsyttää yhdessä kaudessa satoa | | [[Orange Bell Pepper]] || [[Capsicum annuum]] || paljon || *** Ei välttämättä ehdi kypsyttää yhdessä kaudessa satoa kotioloissa | ||
|- | |- | ||
| [[Red Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || paljon || ** Perus haba, mutta sitkeä kasvina. Vanhin kasvattamani yksilö elossa vuodesta 2006. | | [[Red Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || paljon || ** Perus haba, mutta sitkeä kasvina. Vanhin kasvattamani yksilö elossa vuodesta 2006. | ||
Rivi 194: | Rivi 194: | ||
|- | |- | ||
| [[Aji Finlandia]] #4 || [[Capsicum baccatum]] || tarpeeksi|| | | [[Aji Finlandia]] #4 || [[Capsicum baccatum]] || tarpeeksi|| | ||
|- | |||
| [[Fish Pepper]] || [[Capsicum annuum]] || vähän|| | |||
|- | |||
| [[Chupetinho]] x [[Arriba a Saia]] F1 || [[Capsicum chinense]] || 2|| | |||
|} | |} |