Ero sivun ”Poistetaan” versioiden välillä
ChiliWikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 33: | Rivi 33: | ||
| [[NuMex Twilight]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[NuMex Twilight]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[PI 441560]] || [[Capsicum baccatum]] || | | [[PI 441560]] || [[Capsicum baccatum]] || vähän|| | ||
|- | |- | ||
| [[Red Cherry Hot]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[Red Cherry Hot]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
Rivi 55: | Rivi 55: | ||
| [[Adorno]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[Adorno]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[Aurora]] || [[Capsicum annuum]] || | | [[Aurora]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || *** Nätimpi kuin Bolivian R. ja myös hauskempi kasvutapa | ||
|- | |- | ||
| [[Bassotto]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[Bassotto]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
Rivi 73: | Rivi 73: | ||
| [[Demon Red]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[Demon Red]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[Explosive Ember]] || [[Capsicum annuum]] || | | [[Explosive Ember]] || [[Capsicum annuum]] || vähän|| | ||
|- | |- | ||
| [[Facing Heaven]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[Facing Heaven]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
Rivi 85: | Rivi 85: | ||
| [[Guarda Cielo]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[Guarda Cielo]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[White | | [[Habanero White]] || [[Capsicum chinense]] || vähän|| | ||
|- | |- | ||
| [[Habanero White Bullet]] || [[Capsicum chinense]] || tarpeeksi || | | [[Habanero White Bullet]] || [[Capsicum chinense]] || tarpeeksi || | ||
Rivi 91: | Rivi 91: | ||
| [[Habanero Brown Large]] || [[Capsicum chinense]] || tarpeeksi || | | [[Habanero Brown Large]] || [[Capsicum chinense]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[Halloween]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[NuMex Halloween]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Lemon Drop]] || [[Capsicum baccatum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[Rodeo]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[Rodeo]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
Rivi 119: | Rivi 119: | ||
| [[Pulla]] || [[Capsicum annuum]] || vähän|| | | [[Pulla]] || [[Capsicum annuum]] || vähän|| | ||
|- | |- | ||
| [[Habanero Peruvian White]] || [[Capsicum chinense]] || | | [[Habanero Peruvian White]] || [[Capsicum chinense]] || vähän|| | ||
|- | |- | ||
| [[Riot]] || [[Capsicum annuum]] || paljon || * | | [[Riot]] || [[Capsicum annuum]] || paljon || * | ||
Rivi 129: | Rivi 129: | ||
| [[Sweet Cheyenne]] || [[Capsicum annuum]] || ? || ** Hidas kypsymään | | [[Sweet Cheyenne]] || [[Capsicum annuum]] || ? || ** Hidas kypsymään | ||
|- | |- | ||
| [[Sweet Pickle Pepper]] || [[Capsicum ]] || tarpeeksi || | | [[Sweet Pickle Pepper]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[Tepin]] || [[Capsicum ]] || | | [[Tepin]] || [[Capsicum annuum]] || vähän|| | ||
|- | |- | ||
| [[NuMex Thanksgiving]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[NuMex Thanksgiving]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[Tobago Seasoning Pepper]] || [[Capsicum ]] || | | [[Tobago Seasoning Pepper]] || [[Capsicum chinense]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[NuMex Valentine's Day]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[NuMex Valentine's Day]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
Rivi 208: | Rivi 208: | ||
|- | |- | ||
| [[Habanero Mustard]] || [[Capsicum chinense]] || vähän|| | | [[Habanero Mustard]] || [[Capsicum chinense]] || vähän|| | ||
|- | |||
| [[Tabasco]] || [[Capsicum frutescens]] || vähän|| | |||
|- | |||
| [[Duke Pequin]] || [[Capsicum frutescens]] || vähän|| | |||
|- | |||
| [[PI 260567]] || [[Capsicum baccatum]] || vähän|| | |||
|- | |||
| [[Sudden Death]] || [[Capsicum chinense]] || vähän|| | |||
|- | |||
| [[Inca Red Drop]] || [[Capsicum baccatum]] || vähän|| | |||
|- | |||
| [[Inca Berry]] || [[Capsicum baccatum]] || vähän|| | |||
|- | |||
| [[Cascabel]] || [[Capsicum annuum]] || vähän|| | |||
|- | |||
| [[Rocotillo Twins]] || [[Capsicum baccatum]] || vähän|| | |||
|- | |||
| [[PI 260560]] || [[Capsicum baccatum]] || vähän|| | |||
|- | |||
| [[Bolivian Rainbow]] x [[Cayenne]] || [[Capsicum annuum]] || vähän|| | |||
|- | |||
| [[Habanero Linker]] F4 || [[Capsicum chinense]] || vähän || | |||
|} | |} |