Ero sivun ”Zabi siemenet” versioiden välillä
ChiliWikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
(Ak: Uusi sivu: Aji Cristal Aji Verde C05061 Canario CAP 220 Chiluagle Negro Congo Cumari o Passarinho Duke Pequin Habanero, Caribbean Red [[Inca Ber...) |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
(26 välissä olevaa versiota toisen käyttäjän tekemänä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
[[Aji | {| class="wikitable sortable collapsible" border="1" | ||
|+ Zabin siemenpankin tilanne, ''villit'' | |||
|- | |||
! scope="col" | Nimi | |||
! scope="col" | Laji | |||
! scope="col" | Tilanne | |||
! scope="col" | Arvosana ruokaan 0/5 | |||
|- | |||
| [[7 Pod]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 5 | |||
|- | |||
| [[Aji Fantasy]] || [[Capsicum baccatum]] || 30< || 4 | |||
|- | |||
| [[Aji Verde]] || [[Capsicum baccatum]] || 9 || ? | |||
|- | |||
| [[Ancient Sweet]] Ramiro? || [[Capsicum annuum]] || 5 || ? | |||
|- | |||
| [[Black Pearl]] || [[Capsicum annuum]] || 20> || 1 | |||
|- | |||
| [[Bolivian Rainbow]] || [[Capsicum annuum]] || 50> || 2 | |||
|- | |||
| ''[[Bradleys's Bahamian]]'' || [[Capsicum frutescens]] || 6 || ? | |||
|- | |||
| ''[[C0 1403]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | |||
|- | |||
| [[C0 5061]] || [[Capsicum baccatum]] || 4 || ? | |||
|- | |||
| [[Canario]] || [[Capsicum pubescens]] || 500< || 5 | |||
|- | |||
| [[CAP 220]] || [[Capsicum baccatum]] || 100< || 2 | |||
|- | |||
| ''[[CAP 499]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | |||
|- | |||
| ''[[Capsicum Lanceolatum]]'' || [[Capsicum lanceolatum]] || 50< || ? | |||
|- | |||
| ''[[Capsicum rhomboideum]]'' || [[Capsicum rhomboideum]] || 10< || ? | |||
|- | |||
| [[Caribbean Red Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 3 | |||
|- | |||
| ''[[CGN 16985]]'' Parvoacuminatum || [[Capsicum annuum]] || 30> || ? | |||
|- | |||
| ''[[CGN 23258]]'' || [[Capsicum chinense]] || 100< || ? | |||
|- | |||
| ''[[Charapita]]'' || [[Capsicum chinense]] || 100< || 5 | |||
|- | |||
| [[Cheyenne]] || [[Capsicum annuum]] || 50< || 2 | |||
|- | |||
| [[Chiluacle Negro]] || [[Capsicum annuum]] || 50> || 1 | |||
|- | |||
| [[Congo]] || [[Capsicum chinense]] || 10 || 3 | |||
|- | |||
| [[Cumari o Passarinho]] || [[Capsicum chinense]] || 4 || ? | |||
|- | |||
| ''[[Cumari Pollux]]'' || [[Capsicum praetermissum]] || 100< || ? | |||
|- | |||
| [[Duke Pequin]] || [[Capsicum frutescens]] || 4 || ? | |||
|- | |||
| [[Dvoinoje Izobilije]] || [[Capsicum annuum]] || 6 || ? | |||
|- | |||
| [[Inca Berry]] || [[Capsicum baccatum]] || 12 || ? | |||
|- | |||
| [[Lemon Drop]] || [[Capsicum baccatum]] || 50> || 3 | |||
|- | |||
| [[Limon]]|| [[Capsicum chinense]] || 50< || 3 | |||
|- | |||
| [[Malawi Bird's Eye]] || [[Capsicum annuum]] || 20> || 4 jauheena | |||
|- | |||
| ''[[Mata Frade]]'' || Capsicum chinense || 100< || 3 | |||
|- | |||
| [[Mestnyj iz Ternovka]] || [[Capsicum annuum]] || 100< || 3 | |||
|- | |||
| [[Naga Morich]] || [[Capsicum chinense]] || 100< || 5 | |||
|- | |||
| [[Numex Sunglow]] || [[Capsicum annuum]] || 4 || ? | |||
|- | |||
| [[Numex Twilight]] || [[Capsicum annuum]] || 10 || 0 | |||
|- | |||
| ''[[Pene de Diablo]]'' || [[Capsicum frutescens]] || 50> || ? | |||
|- | |||
| [[Peruvian White Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 3 | |||
|- | |||
| ''[[PI 238059]]'' || [[Capsicum frutescens]] || 100< || ? | |||
|- | |||
| [[PI 260567]] || [[Capsicum baccatum]] || 50> || 2,5 | |||
|- | |||
| ''[[PI 266041]]'' || Capsicum baccatum var. pendulum || 50< || 4 | |||
|- | |||
| [[Pink Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 2 | |||
|- | |||
| [[Piri Piri]] || [[Capsicum frutescens]] || 3 || ? | |||
|- | |||
| ''[[Red Chaco]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | |||
|- | |||
| [[Red Savina]] || [[Capsicum chinense]] || 2 || ? | |||
|- | |||
| [[Riot]] || [[Capsicum annuum]] || 30> || 2 | |||
|- | |||
| [[Rocoto Peru Cusco]] || [[Capsicum pubescens]] || 5 || ? | |||
|- | |||
| [[Rocoto Peru Puno Marki]] || [[Capsicum pubescens]] || 5 || ? | |||
|- | |||
| [[Rocoto Red Peruvian]] || [[Capsicum pubescens]] || 100< || 3,5 | |||
|- | |||
| [[Serrano]] || [[Capsicum annuum]] || 50< || 3,5 | |||
|- | |||
| [[Short Yellow Tabasco]] || [[Capsicum annuum]] || 6 || ? | |||
|- | |||
| [[Tabasco]] || [[Capsicum frutescens]] || 2 || ? | |||
|- | |||
| ''[[Tepin]]'' || [[Capsicum annuum var. glabriusculum]] || 10 || ? | |||
|- | |||
| [[Trinidad Bush]] || [[Capsicum annuum]] || 6 || ? | |||
|- | |||
| [[White Wax]] || [[Capsicum baccatum]] || 5 || ? | |||
|- | |||
| [[Yellow Pointed Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 13 || ? | |||
|- | |||
| [[Zadira]] || [[Capsicum annuum]] || 3 || ? | |||
|- | |||
| ''Bacca var bacca?'' || Capsicum baccatum var. baccatum || 4 || ? | |||
|- | |||
| Cape Gooseberry || Physalis peruviana || 5 || ? | |||
|- | |||
| ''Marjapaprika'' || Capsicum annuum var. aviculare || 1 || ? | |||
|- | |||
| Sinappi || Sinapis alba || 20 || ? | |||
|- | |||
| Ugandalainen market haba || [[Capsicum chinense]] || 50> || 2 | |||
|} | |||
[[ | <!-- Lisää luokat sivun loppuun --> [[Luokka:Käyttäjien siemenlistat]] | ||