Ero sivun ”Zabi siemenet” versioiden välillä
ChiliWikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
(15 välissä olevaa versiota toisen käyttäjän tekemänä ei näytetä) | |||
Rivi 9: | Rivi 9: | ||
| [[7 Pod]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 5 | | [[7 Pod]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 5 | ||
|- | |- | ||
| [[Aji | | [[Aji Fantasy]] || [[Capsicum baccatum]] || 30< || 4 | ||
|- | |- | ||
| [[Aji Verde]] || [[Capsicum baccatum]] || 9 || ? | | [[Aji Verde]] || [[Capsicum baccatum]] || 9 || ? | ||
Rivi 19: | Rivi 19: | ||
| [[Bolivian Rainbow]] || [[Capsicum annuum]] || 50> || 2 | | [[Bolivian Rainbow]] || [[Capsicum annuum]] || 50> || 2 | ||
|- | |- | ||
| ''[[Bradleys's Bahamian]]'' || [[Capsicum frutescens]] || | | ''[[Bradleys's Bahamian]]'' || [[Capsicum frutescens]] || 6 || ? | ||
|- | |- | ||
| ''[[C0 1403]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | | ''[[C0 1403]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | ||
Rivi 25: | Rivi 25: | ||
| [[C0 5061]] || [[Capsicum baccatum]] || 4 || ? | | [[C0 5061]] || [[Capsicum baccatum]] || 4 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[Canario]] || [[Capsicum pubescens]] || 100< || | | [[Canario]] || [[Capsicum pubescens]] || 500< || 5 | ||
|- | |||
| [[CAP 220]] || [[Capsicum baccatum]] || 100< || 2 | |||
|- | |- | ||
| ''[[CAP 499]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | | ''[[CAP 499]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | ||
|- | |||
| ''[[Capsicum Lanceolatum]]'' || [[Capsicum lanceolatum]] || 50< || ? | |||
|- | |||
| ''[[Capsicum rhomboideum]]'' || [[Capsicum rhomboideum]] || 10< || ? | |||
|- | |- | ||
| [[Caribbean Red Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 3 | | [[Caribbean Red Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 3 | ||
Rivi 33: | Rivi 39: | ||
| ''[[CGN 16985]]'' Parvoacuminatum || [[Capsicum annuum]] || 30> || ? | | ''[[CGN 16985]]'' Parvoacuminatum || [[Capsicum annuum]] || 30> || ? | ||
|- | |- | ||
| ''[[CGN 23258]]'' || [[Capsicum chinense]] || | | ''[[CGN 23258]]'' || [[Capsicum chinense]] || 100< || ? | ||
|- | |- | ||
| ''[[Charapita]]'' || [[Capsicum chinense]] || 100< || | | ''[[Charapita]]'' || [[Capsicum chinense]] || 100< || 5 | ||
|- | |- | ||
| [[Cheyenne]] || [[Capsicum annuum]] || 50< || 2 | | [[Cheyenne]] || [[Capsicum annuum]] || 50< || 2 | ||
Rivi 45: | Rivi 51: | ||
| [[Cumari o Passarinho]] || [[Capsicum chinense]] || 4 || ? | | [[Cumari o Passarinho]] || [[Capsicum chinense]] || 4 || ? | ||
|- | |- | ||
| ''[[Cumari Pollux]]'' || [[Capsicum praetermissum]] || | | ''[[Cumari Pollux]]'' || [[Capsicum praetermissum]] || 100< || ? | ||
|- | |- | ||
| [[Duke Pequin]] || [[Capsicum frutescens]] || 4 || ? | | [[Duke Pequin]] || [[Capsicum frutescens]] || 4 || ? | ||
Rivi 73: | Rivi 79: | ||
| [[Peruvian White Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 3 | | [[Peruvian White Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 3 | ||
|- | |- | ||
| ''[[PI 238059]]'' || [[Capsicum frutescens]] || | | ''[[PI 238059]]'' || [[Capsicum frutescens]] || 100< || ? | ||
|- | |- | ||
| [[PI 260567]] || [[Capsicum baccatum]] || 50> || 2,5 | | [[PI 260567]] || [[Capsicum baccatum]] || 50> || 2,5 | ||
|- | |- | ||
| ''[[PI 266041]]'' || Capsicum baccatum var. pendulum || 50< || 4 | | ''[[PI 266041]]'' || Capsicum baccatum var. pendulum || 50< || 4 | ||
|- | |- | ||
| [[Pink Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 2 | | [[Pink Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 2 | ||
|- | |- | ||
| [[Piri Piri]] || [[Capsicum frutescens]] || | | [[Piri Piri]] || [[Capsicum frutescens]] || 3 || ? | ||
|- | |- | ||
| ''[[Red Chaco]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | | ''[[Red Chaco]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[Red Savina]] || [[Capsicum chinense]] || 2 || ? | | [[Red Savina]] || [[Capsicum chinense]] || 2 || ? | ||
Rivi 96: | Rivi 98: | ||
|- | |- | ||
| [[Rocoto Peru Puno Marki]] || [[Capsicum pubescens]] || 5 || ? | | [[Rocoto Peru Puno Marki]] || [[Capsicum pubescens]] || 5 || ? | ||
|- | |||
| [[Rocoto Red Peruvian]] || [[Capsicum pubescens]] || 100< || 3,5 | |||
|- | |- | ||
| [[Serrano]] || [[Capsicum annuum]] || 50< || 3,5 | | [[Serrano]] || [[Capsicum annuum]] || 50< || 3,5 | ||
Rivi 101: | Rivi 105: | ||
| [[Short Yellow Tabasco]] || [[Capsicum annuum]] || 6 || ? | | [[Short Yellow Tabasco]] || [[Capsicum annuum]] || 6 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[Tabasco]] || [[Capsicum frutescens]] || | | [[Tabasco]] || [[Capsicum frutescens]] || 2 || ? | ||
|- | |- | ||
| ''[[Tepin]]'' || [[Capsicum annuum var. glabriusculum]] || 10 || ? | | ''[[Tepin]]'' || [[Capsicum annuum var. glabriusculum]] || 10 || ? | ||
Rivi 115: | Rivi 119: | ||
| ''Bacca var bacca?'' || Capsicum baccatum var. baccatum || 4 || ? | | ''Bacca var bacca?'' || Capsicum baccatum var. baccatum || 4 || ? | ||
|- | |- | ||
| Cape | | Cape Gooseberry || Physalis peruviana || 5 || ? | ||
|- | |- | ||
| ''Marjapaprika'' || Capsicum annuum var. aviculare || 1 || ? | | ''Marjapaprika'' || Capsicum annuum var. aviculare || 1 || ? | ||
Rivi 123: | Rivi 127: | ||
| Ugandalainen market haba || [[Capsicum chinense]] || 50> || 2 | | Ugandalainen market haba || [[Capsicum chinense]] || 50> || 2 | ||
|} | |} | ||
<!-- Lisää luokat sivun loppuun --> [[Luokka:Käyttäjien siemenlistat]] |