Ero sivun ”Aji Cristal” versioiden välillä
ChiliWikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
pEi muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
'''Capsicum baccatum''' | '''Capsicum baccatum''' | ||
---- | |||
[[Tiedosto:Aji_cristal.jpg|thumb|Aji Cristal|200px]] | [[Tiedosto:Aji_cristal.jpg|thumb|Aji Cristal|200px]] | ||
{| align="right" border="1" | {| align="right" border="1" | ||
|align="center"|''' | |align="center"|'''Kasvin koko''' | ||
|align="center"|''' | |align="center"|Suuri | ||
|- | |||
|align="center"|'''Hedelmän koko''' | |||
|align="center"|n. 6cm | |||
|- | |||
|align="center"|'''Hedelmän muoto''' | |||
|align="center"|Suippo | |||
|- | |||
|align="center"|'''Tulisuus''' | |align="center"|'''Tulisuus''' | ||
|align="center"|Tulinen | |||
|- | |||
|align="center"|'''Maku''' | |align="center"|'''Maku''' | ||
|align="center"|''' | |align="center"|Hedelmäinen | ||
|align="center"|''' | |- | ||
|align="center"|'''Käyttö''' | |||
|align="center"|? | |||
|- | |||
|align="center"|'''Kypsyminen''' | |||
|align="center"|? | |||
|- | |||
|align="center"|'''Kukan koko''' | |||
|align="center"|? | |||
|- | |||
|align="center"|'''Lehden koko''' | |||
|align="center"|? | |||
|- | |- | ||
|align="center"| | |align="center"|'''Tukeminen''' | ||
|align="center"| | |align="center"|? | ||
|align="center"| | |- | ||
|align="center"| | |align="center"|'''Valon tarve''' | ||
|align="center"| | |align="center"|? | ||
|align="center"| | |- | ||
|align="center"|'''Satoisuus''' | |||
|align="center"|? | |||
|- | |||
|align="center"|'''Alkuperä''' | |||
|align="center"|? | |||
|} | |} | ||
Aji | Aji Cristalin hedelmä on miellyttävän hedelmäinen ja tulinen. Hedelmät kypsyvät vihreästä oranssin kautta punaiseksi. Monien mielestä oranssina maku on parhaimmillaan. |
Versio 6. marraskuuta 2010 kello 14.55
Capsicum baccatum
Kasvin koko | Suuri |
Hedelmän koko | n. 6cm |
Hedelmän muoto | Suippo |
Tulisuus | Tulinen |
Maku | Hedelmäinen |
Käyttö | ? |
Kypsyminen | ? |
Kukan koko | ? |
Lehden koko | ? |
Tukeminen | ? |
Valon tarve | ? |
Satoisuus | ? |
Alkuperä | ? |
Aji Cristalin hedelmä on miellyttävän hedelmäinen ja tulinen. Hedelmät kypsyvät vihreästä oranssin kautta punaiseksi. Monien mielestä oranssina maku on parhaimmillaan.