Ero sivun ”Capsicum lanceolatum” versioiden välillä
ChiliWikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
(Ak: Uusi sivu: '''Capsicum Lanceotum''' ---- {| align="right" border="1" |align="center"|'''Kasvin koko''' |align="center"|keskikokoinen|- |align="center"|'''Hedelmän koko''' |align="center"|.5cm...) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 11: | Rivi 11: | ||
|align="center"|Pyöreä|- | |align="center"|Pyöreä|- | ||
|align="center"|'''Tulisuus''' | |align="center"|'''Tulisuus''' | ||
|align="center"|Tuleton | |align="center"|Tuleton|- | ||
|- | |||
|align="center"|'''Maku''' | |align="center"|'''Maku''' | ||
|align="center"|Hedelmäinen | |align="center"|Hedelmäinen|- | ||
|- | |||
|align="center"|'''Käyttö''' | |align="center"|'''Käyttö''' | ||
|align="center"|?? | |align="center"|??|- | ||
|- | |||
|align="center"|'''Kypsyminen''' | |align="center"|'''Kypsyminen''' | ||
|align="center"|Normaali | |align="center"|Normaali |
Versio 7. marraskuuta 2010 kello 09.33
Capsicum Lanceotum
Kasvin koko | keskikokoinen|- | Hedelmän koko | .5cm|- | Hedelmän muoto | Pyöreä|- | Tulisuus | Tuleton|- | Maku | Hedelmäinen|- | Käyttö | ??|- | Kypsyminen | Normaali |
Kukan koko | Pieni | ||||||||||||
Lehden koko | Keskikokoinen, pitkä ja kapea | ||||||||||||
Tukeminen | Saattaa vaatia | ||||||||||||
Valon tarve | Keskivaativa | ||||||||||||
Satoisuus | Satoisa | ||||||||||||
Alkuperä | ? | ||||||||||||
Tuholaisherkkyys | Normaali |
Lanceolatum on Köynnösmäisesti kasvava tekee aikamoisen risukon sekä pudottelee mielellään lehtiä kasvattaen uusia
Linkit muihin tietolähteisiin
Kuvat
Pyri järjestämään pysty- ja vaakakuvat rinnakkain.