Ero sivun ”Capsicum lanceolatum” versioiden välillä
ChiliWikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 5: | Rivi 5: | ||
{| align="right" border="1" | {| align="right" border="1" | ||
|align="center"|'''Kasvin koko''' | |align="center"|'''Kasvin koko''' | ||
|align="center"|keskikokoinen|- | |align="center"|keskikokoinen | ||
|- | |||
|align="center"|'''Hedelmän koko''' | |align="center"|'''Hedelmän koko''' | ||
|align="center"|.5cm|- | |align="center"|.5cm | ||
|- | |||
|align="center"|'''Hedelmän muoto''' | |align="center"|'''Hedelmän muoto''' | ||
|align="center"|Pyöreä|- | |align="center"|Pyöreä | ||
|- | |||
|align="center"|'''Tulisuus''' | |align="center"|'''Tulisuus''' | ||
|align="center"|Tuleton|- | |align="center"|Tuleton | ||
|- | |||
|align="center"|'''Maku''' | |align="center"|'''Maku''' | ||
|align="center"|Hedelmäinen|- | |align="center"|Hedelmäinen | ||
|- | |||
|align="center"|'''Käyttö''' | |align="center"|'''Käyttö''' | ||
|align="center"|??|- | |align="center"|?? | ||
|- | |||
|align="center"|'''Kypsyminen''' | |align="center"|'''Kypsyminen''' | ||
|align="center"|Normaali | |align="center"|Normaali |
Versio 7. marraskuuta 2010 kello 09.34
Capsicum Lanceotum
Kasvin koko | keskikokoinen |
Hedelmän koko | .5cm |
Hedelmän muoto | Pyöreä |
Tulisuus | Tuleton |
Maku | Hedelmäinen |
Käyttö | ?? |
Kypsyminen | Normaali |
Kukan koko | Pieni |
Lehden koko | Keskikokoinen, pitkä ja kapea |
Tukeminen | Saattaa vaatia |
Valon tarve | Keskivaativa |
Satoisuus | Satoisa |
Alkuperä | ? |
Tuholaisherkkyys | Normaali |
Lanceolatum on Köynnösmäisesti kasvava tekee aikamoisen risukon sekä pudottelee mielellään lehtiä kasvattaen uusia
Linkit muihin tietolähteisiin
Kuvat
Pyri järjestämään pysty- ja vaakakuvat rinnakkain.