Ero sivun ”Poistetaan” versioiden välillä
ChiliWikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 65: | Rivi 65: | ||
| [[CGN 22871]] || [[Capsicum baccatum]] || tarpeeksi || | | [[CGN 22871]] || [[Capsicum baccatum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[Chile De Onza]] || [[Capsicum annuum]] || | | [[Chile De Onza]] || [[Capsicum annuum]] || vähän || | ||
|- | |- | ||
| [[Christmas]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[Christmas]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
Rivi 75: | Rivi 75: | ||
| [[Explosive Ember]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[Explosive Ember]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[Facing Heaven | | [[Facing Heaven]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[Filius]] || [[Capsicum ]] || tarpeeksi || | | [[Filius]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[Fresno]] || [[Capsicum annuum]] || vähän || | | [[Fresno]] || [[Capsicum annuum]] || vähän || | ||
|- | |- | ||
| [[Gold Cone]] || [[Capsicum ]] || tarpeeksi || | | [[Gold Cone]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[Guarda Cielo]] || [[Capsicum ]] || tarpeeksi || | | [[Guarda Cielo]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[White Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || tarpeeksi || | | [[White Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || tarpeeksi || | ||
Rivi 95: | Rivi 95: | ||
| [[Hot Lemon]] || [[Capsicum baccatum]] || tarpeeksi || | | [[Hot Lemon]] || [[Capsicum baccatum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Rodeo]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[Lemon Globe]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[Lemon Globe]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
Rivi 117: | Rivi 117: | ||
| [[Prairie Fire]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || **** Todella tyylikäs, tiheä ja pallomainen kasvutapa | | [[Prairie Fire]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || **** Todella tyylikäs, tiheä ja pallomainen kasvutapa | ||
|- | |- | ||
| [[Pulla]] || [[Capsicum ]] || | | [[Pulla]] || [[Capsicum annuum]] || vähän|| | ||
|- | |- | ||
| [[Habanero Peruvian White]] || [[Capsicum chinense]] || tarpeeksi || | | [[Habanero Peruvian White]] || [[Capsicum chinense]] || tarpeeksi || | ||
Rivi 123: | Rivi 123: | ||
| [[Riot]] || [[Capsicum annuum]] || paljon || * | | [[Riot]] || [[Capsicum annuum]] || paljon || * | ||
|- | |- | ||
| [[Sahara]] || [[Capsicum ]] || tarpeeksi || | | [[Sahara]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
|- | |- | ||
| [[Santa Fe Grande]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | | [[Santa Fe Grande]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi || | ||
Rivi 198: | Rivi 198: | ||
|- | |- | ||
| [[Chupetinho]] x [[Arriba a Saia]] F1 || [[Capsicum chinense]] || 2|| | | [[Chupetinho]] x [[Arriba a Saia]] F1 || [[Capsicum chinense]] || 2|| | ||
|- | |||
| [[Jaloro]] || [[Capsicum annuum]] || vähän|| | |||
|- | |||
| Tuntematon punamusta koristechili || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi|| Saattaa olla Filius | |||
|- | |||
| [[Black'n'Red]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi|| | |||
|- | |||
| [[Hot Rainbow]] || [[Capsicum annuum]] || tarpeeksi|| | |||
|- | |||
| [[Habanero Mustard]] || [[Capsicum chinense]] || vähän|| | |||
|} | |} |