Ero sivun ”Rain Forest” versioiden välillä
ChiliWikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 25: | Rivi 25: | ||
|- | |- | ||
|align="center"|'''Kukan koko''' | |align="center"|'''Kukan koko''' | ||
|align="center"|normaali|- | |align="center"|normaali | ||
|- | |||
|align="center"|'''Lehden koko''' | |align="center"|'''Lehden koko''' | ||
|align="center"|Keskikokoinen | |align="center"|Keskikokoinen |
Versio 8. marraskuuta 2010 kello 18.42
Capsicum baccatum
Kasvin koko | Keskikokoinen |
Hedelmän koko | n. 2-4 cm |
Hedelmän muoto | Pyöreä |
Tulisuus | keskitulinen |
Maku | makea |
Käyttö | Sellaisenaan/ruuanlaittoon |
Kypsyminen | Normaali |
Kukan koko | normaali |
Lehden koko | Keskikokoinen |
Tukeminen | vaatii |
Valon tarve | Keskivaativa |
Satoisuus | Satoisa |
Alkuperä | Brasilia |
Tuholaisherkkyys | Normaali |
Makea ja maukas baccatum mukavan miedolla tulisuudella... kasvaa puskamaisena kasvina keskikokoiseksi tuottaen suhteellisen helposti satoa