Ero sivun ”Zabi siemenet” versioiden välillä
ChiliWikistä
Siirry navigaatioonSiirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
(6 välissä olevaa versiota toisen käyttäjän tekemänä ei näytetä) | |||
Rivi 8: | Rivi 8: | ||
|- | |- | ||
| [[7 Pod]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 5 | | [[7 Pod]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 5 | ||
|- | |- | ||
| [[Aji Fantasy]] || [[Capsicum baccatum]] || 30< || 4 | | [[Aji Fantasy]] || [[Capsicum baccatum]] || 30< || 4 | ||
Rivi 27: | Rivi 25: | ||
| [[C0 5061]] || [[Capsicum baccatum]] || 4 || ? | | [[C0 5061]] || [[Capsicum baccatum]] || 4 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[Canario]] || [[Capsicum pubescens]] || | | [[Canario]] || [[Capsicum pubescens]] || 500< || 5 | ||
|- | |- | ||
| [[CAP 220]] || [[Capsicum baccatum]] || 100< || 2 | | [[CAP 220]] || [[Capsicum baccatum]] || 100< || 2 | ||
Rivi 33: | Rivi 31: | ||
| ''[[CAP 499]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | | ''[[CAP 499]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | ||
|- | |- | ||
| ''[[Capsicum Lanceolatum]]'' || [[Capsicum lanceolatum]] || | | ''[[Capsicum Lanceolatum]]'' || [[Capsicum lanceolatum]] || 50< || ? | ||
|- | |||
| ''[[Capsicum rhomboideum]]'' || [[Capsicum rhomboideum]] || 10< || ? | |||
|- | |- | ||
| [[Caribbean Red Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 3 | | [[Caribbean Red Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 3 | ||
Rivi 79: | Rivi 79: | ||
| [[Peruvian White Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 3 | | [[Peruvian White Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 3 | ||
|- | |- | ||
| ''[[PI 238059]]'' || [[Capsicum frutescens]] || | | ''[[PI 238059]]'' || [[Capsicum frutescens]] || 100< || ? | ||
|- | |- | ||
| [[PI 260567]] || [[Capsicum baccatum]] || 50> || 2,5 | | [[PI 260567]] || [[Capsicum baccatum]] || 50> || 2,5 | ||
|- | |- | ||
| ''[[PI 266041]]'' || Capsicum baccatum var. pendulum || 50< || 4 | | ''[[PI 266041]]'' || Capsicum baccatum var. pendulum || 50< || 4 | ||
|- | |- | ||
| [[Pink Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 2 | | [[Pink Habanero]] || [[Capsicum chinense]] || 50> || 2 | ||
|- | |- | ||
| [[Piri Piri]] || [[Capsicum frutescens]] || | | [[Piri Piri]] || [[Capsicum frutescens]] || 3 || ? | ||
|- | |- | ||
| ''[[Red Chaco]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | | ''[[Red Chaco]]'' || [[Capsicum chacoënse]] || 2 || ? | ||
Rivi 107: | Rivi 105: | ||
| [[Short Yellow Tabasco]] || [[Capsicum annuum]] || 6 || ? | | [[Short Yellow Tabasco]] || [[Capsicum annuum]] || 6 || ? | ||
|- | |- | ||
| [[Tabasco]] || [[Capsicum frutescens]] || | | [[Tabasco]] || [[Capsicum frutescens]] || 2 || ? | ||
|- | |- | ||
| ''[[Tepin]]'' || [[Capsicum annuum var. glabriusculum]] || 10 || ? | | ''[[Tepin]]'' || [[Capsicum annuum var. glabriusculum]] || 10 || ? | ||
Rivi 129: | Rivi 127: | ||
| Ugandalainen market haba || [[Capsicum chinense]] || 50> || 2 | | Ugandalainen market haba || [[Capsicum chinense]] || 50> || 2 | ||
|} | |} | ||
<!-- Lisää luokat sivun loppuun --> [[Luokka:Käyttäjien siemenlistat]] |